ASP.NET

Asp.Net Te Upload Limitini Ayarlama

18 Ocak 2013 Cuma Adem KORKMAZ 329
ASP.NET te Upload Limitini Ayarlama

 Uygulamalarımızda upload işlemleri gerçekleştirirken upload limitlerinden kaynaklanan problemler yaşabiliyoruz.Bu problemleri web.config içine tanımlayacağınız bazı değerler ile düzeltebiliriz

<httpRuntime executionTimeout="1200" maxRequestLength="102400" useFullyQualifiedRedirectUrl="false" minFreeThreads="8" minLocalRequestFreeThreads="4" appRequestQueueLimit="100" />

web.config dosyasına yerleştirdiğinizde maxRequestLength olarak 102400 olarak belirlediğimiz değere karşılık olarak 100 mb boyutunda dosyaya kadar upload işlemi gerçekleştirilir.

Maximum request length exceeded hatasının kaynağı olarak da problemi çözebilirsiniz. Default olarak gelen 4 M'lık limite de bağlı kalmadan uygulamalarınızı geliştirebilirsiniz.

Ancak bu bilgiler her nekadar doğru olsada en büyük sorun dosya yüklemede sunucuların dosya büyüklüklerine verdiği sınırlamalardır.Genel anlamda sunucu firmaları verdikleri web hosting lerin  fileupload sitelerine dönüşmemeleri için bu oranı daha düşük 25mb gibi düzeylerde tutmakdadır, eğer projenizde yüksek boyutlu dosya yükleme var ise mutlaka web hostin hizmeti aldığınız firmanız ile de görüşün.

Yorumlar


Yorum Yap

     


Yukarı Kaydır