PROGRAMLAMA TEMELLERİ

Algoritma İçin Yararlı Algoritmalar Nelerdir?

23 Kasım 2013 Cumartesi Adem KORKMAZ 174
Algoritma İçin Yararlı Algoritmalar Nelerdir?

Algoritma İçin Yararlı Algoritmalar Nelerdir?

Bu kendimize sorduğumuz çatlak komik bir soru da aslında olabilir. ilk olarak en baştan teker teker yazabiliriz veya fonsiyonlar ile farklı teknikte algoritmalar ile ifade edilebilir. Bu nedenle;

 1 Hayat, Seni Seviyorum

Hayat için Adem tarafından sağlanan bir algoritma vardır. (Bunlar yararlı bol olabilir) kuşkusuz, ancak daha ayrıntılı olanları odaklanalım., Çok ilginç algoritmalar alın, örneğin, sevişmek. Bunun için de bir algoritma yapabilirsiniz.

 

Öğrenciler, kesinlikle ortak (makul düzeydeki) veri yapıları ve algoritmalar görmelisiniz.

 

Ancak, belirli bir algoritma veya (bakmak için yeterli genellikle kolaydır) veri yapısını bilmekten daha önemlidir, bilgisayar programcıları algoritmaları (örneğin, açgözlü, dinamik stratejiler) tasarım ve nasıl bir algoritma yapacakları arasındaki boşluğu anlamak için ideal ve uygulanabilirliği düşünmelerdirler.

 

Algoritmları Anlamak için Spesifik tavsiyeler

En azından, istikrarlı uzun dönemli iş arayan bilgisayar programcıları aşağıdaki yapıları bilmelidirler:

  • hash tabloları;

  • bağlı listeler;

  • ağaçlar;

  • arama ağaçları ikili ve

  • graflar.

Bilgisayar programcıları, bir eleman aramak için, bir öğe eklemek için veya bir öğe kaldırmak için bu veri yapıları üzerinde çalışan bir algoritma veya düzenlemek için hazır olmalıdır.

İşlerin bütünlüğü içinde, bilgisayar programcıları, hem algoritmayı bilmeli, hemde her türlü düzenlemeyi yapabilmelidir.

Yorumlar


Yorum Yap

     

Son Tweets


Yukarı Kaydır