ASP.NET

Sitenizi Çabuk İndexletmek İçin Ping Servislerine Ping Atın Asp.Net C# Ping Atma Kodu

18 Ocak 2013 Cuma Adem KORKMAZ 65
Sitenizi çabuk indexletmek için ping servislerine ping atın Asp.net c# ping atma kodu

Sitenizi çabuk indexletmek için ping servislerine ping atın c# ping atma kodu

Sitelerinizi veya yeni yazdığınız makaleleri arama motorlarına çabuk indexletmenin yolu ping servislerine bildirimde bulunmaktan geçiyor.Ping servislerinin çoğunun page rank değeri yaklaşık 7 olduğunu varsayarsak google botları bu siteleri sıklıkla ziyaret eder.

Ayrıca wordpress sitelerinin nekadar çabuk indexlendiğine tanık olmuşunuzdur.Wordpress her yeni konuda ping sitelerine ping atmaktadır. Wordpress ile ilgili ping makalelerini google da bulabilirsiniz.Fakat kendiniz bir uyguluama geliştirmiş iseniz bu işlemi manuel olarak bu adresten yapabilirsiniz.

http://pingomatic.com/ping/?title=sitenizinbasligi&blogurl=http://siteniz.com&rssurl=http://siteniz.com/sitemap.xml&chk_weblogscom=on&chk_blogs=on&chk_technorati=on&chk_feedburner=on&chk_syndic8=on&chk_newsgator=on&chk_myyahoo=on&chk_pubsubcom=on&chk_blogdigger=on&chk_blogrolling=on&chk_blogstreet=on&chk_moreover=on&chk_weblogalot=on&chk_icerocket=on&chk_newsisfree=on&chk_topicexchange=on&chk_google=on&chk_tailrank=on&chk_bloglines=on&chk_aiderss=on

Yukarıdaki kırmızı linkteki siyah yerleri kendinize göre değiştirdikten sonra tarayıcınzıa bu adresi yazarak ping işlemini tamamlayabilirsiniz.

Eğer ping atma işlemini otomatik olarak yaptırmak istiyorsanız ve php ile çalışıyorsanız ilgili makaleleri yine google da bulabilirsiniz.Fakat diğer diller ile çalıyorsanız benim gibi 1 gece boyunca araştırma yapmanız gerekecek.Aşağıda c# ile otomatik ping atmanın kodunu veriyorum.

Kullanmanız gereken classlar :

using System.Net;
using System.Text;
using System.Xml;
using System.Net.NetworkInformation;

Kod :

string pingurl_pingomatic = "http://pingomatic.com/ping/?title=sitenizinbasligi&blogurl=http://siteniz.com&rssurl=http://www.siteniz.com/sitemap.xml&chk_weblogscom=on&chk_blogs=on&chk_technorati=on&chk_feedburner=on&chk_syndic8=on&chk_newsgator=on&chk_myyahoo=on&chk_pubsubcom=on&chk_blogdigger=on&chk_blogrolling=on&chk_blogstreet=on&chk_moreover=on&chk_weblogalot=on&chk_icerocket=on&chk_newsisfree=on&chk_topicexchange=on&chk_google=on&chk_tailrank=on&chk_bloglines=on&chk_aiderss=on";
HttpWebRequest request_pingomatic = (HttpWebRequest)WebRequest.Create(pingurl_pingomatic);
request_pingomatic.Method = "POST";
request_pingomatic.ContentType = "text/xml";
request_pingomatic.Timeout = 3000;

request_pingomatic.GetResponse();

Yukarıdaki kod ile pingomatic servisine otomatik olarak ping attırabilirsiniz.


Kaynak

Anonim

Yorumlar


Yorum Yap

     

Son Tweets


Yukarı Kaydır